LTE Listening & Reading adresowany jest przede wszystkim do osób, które potrzebują międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego poziom znajomości języka angielskiego, chcących poszerzyć swoje perspektywy zawodowe bądź rozwijać karierę w coraz bardziej zglobalizowanym środowisku.

Społeczność akademicka Uczelni może korzystać z 25% zniżki na egzamin LTE Listening & Reading w wersji online.

KOD PROMOCYJNY NA EGZAMINY LTE (25% ZNIŻKI): 0A0FD2

Najważniejsze informacje

• Wygodny format online – test odbywa się w domu lub biurze, bez konieczności poświęcania czasu na dojazd do centrum egzaminacyjnego.
  • Termin egzaminu zależy od preferencji zdającego – można wybrać dowolną datę i godzinę egzaminu.
  • Egzamin sprawdza umiejętności w zakresie czytania i słuchania w języku angielskim.
  • Egzaminu nie można nie zdać – przeprowadzany jest on w formie komputerowej i jest testem adaptywnym, co oznacza, że podczas jego administracji, pytania egzaminacyjne dopasowują się do poziomu zaawansowania kandydata.
  • Wyniki prezentowane są na skali od 0–100 punktów i przekładają na jeden z sześciu poziomów językowych Rady Europy CEFR (Common European Framework of Reference) od A1 do C2; wersja online egzaminu rekomendowana jest od umiejętnosci na poziomie B1.
  • Wstępne wyniki egzaminu podane są natychmiast po jego zakończeniu, a oficjalny Certyfikat i Raport Wyników napływają w ciągu 2–3 dni roboczych w wersji elektronicznej i w ciągu 1–2 tygodni w wersji papierowej.
  • Autentyczność certyfikatu może zostać w każdej chwili  zweryfikowana na stronie LanguageCert, co znacząco zwiększa jego wiarygodność w oczach pracodawcy.
  • Krakowska Akademia, jako autoryzowane Centrum Rejestracyjne LanguageCert, oferuje 25% zniżki na Certyfikat LTE!!! Opłata jest wnoszona bezpośrednio na konto organizatora egzaminu. KOD PROMOCYJNY: 0A0FD2
  • W celu zakupu dostępu do egzaminu należy wybrać: LTE A1-C2 Listening & Reading.
  • Instrukcja logowania znajduje się na dole strony

Więcej informacji nt egzaminu LTE Listening & Reading

Uznawalność certyfikatu w KA

• Certyfikat zdany na poziomie min. C1 (wynik od 75 pkt) stanowi podstawę do ubiegania się o przepisanie oceny z lektoratu na studiach I stopnia, II stopnia oraz jednolitych magisterskich w Krakowskiej Akademii (z wyłączeniem przedmiotów Medical English, English for Architects i kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna).

UWAGA! Do momentu uzyskania zgody na przepisanie ocen Student jest zobowiązany uczęszczać na obowiązkowe zajęcia.

• Certyfikat LTE NIE JEST UZNAWANY jako potwierdzenie biegłości językowej w procedurze rekrutacji na studia anglojęzyczne w Krakowskiej Akademii. Dla celów rekrutacji można przystąpić do egzaminu certyfikującego LanguageCert International ESOL (IESOL) lub do innego egzaminu z listy certyfikatów.

Instrukcja logowania na egzaminy LanguageCert

1. Wejdź na stronę: www.languagecert.org.
2. Wybierz egzamin i kliknij BOOK.
3. W polu I HAVE A PROMO CODE wpisz dedykowany studentom Krakowskiej Akademii specjalny kod (LTE: 0A0FD2 (25%); IESOL: 469209 (15%)) i zatwierdź przyciskiem APPLY. Jeśli kod został wpisany poprawnie, zniżka naliczy się automatycznie.
4. W podkreślonym na czerwono SCHEDULE OR EDIT DATE & TIME, ustaw swoją strefę czasową oraz wybierz datę i godzinę, w której chcesz odbyć egzamin.
5. Po dokonaniu wyboru terminu, kliknij czerwony pasek UPDATE SELECTED SLOT TO BASKET.
6. Na ekranie zobaczysz wybrany termin i podsumowanie. Wybierz opcję PROCEED TO CHECKOUT.
7. System poprosi o zalogowanie, jeśli posiadasz już konto na stronie LanguageCert, lub o założenie nowego konta. Uzupełnij wymagane pola i kliknij JOIN.
8. Wpisz dane potrzebne do realizacji płatności – możesz zapłacić kartą kredytową lub przez PayPal.
9. Dokonaj płatności za egzamin. Potwierdzenie z wyborem terminu egzaminu otrzymasz mailowo.
10. Na Twoim profilu na stronie LanguageCert pojawi się podsumowanie daty Twojego egzaminu oraz link do pobrania aplikacji egzaminacyjnej – EXAM SHIELD. Zainstaluj ją, otwórz i kliknij CHECK SYSTEM (aplikacja dokona wówczas testu systemu, dźwięku mikrofonu i słuchawek, szybkości internetu). Jeśli test wypadnie pomyślnie i nie wskaże żadnych błędów, do aplikacji można wrócić na 10 minut przed zaplanowanym terminem egzaminu.

WAŻNE!
Zapisz termin egzaminu, tak by go nie przegapić!
Na swoim profilu LanguageCert uzupełnij dane – szczególnie aktualny dowód tożsamości, który okażesz Egzaminatorowi przed rozpoczęciem testu.

W DNIU EGZAMINU
Zadbaj o komfortowe, ciche miejsce, bez obecności domowników,
sprawdź, czy na biurku/stole, przy którym będziesz siedzieć nie ma żadnych materiałów pomocniczych np. książek, słownika,
wycisz telefon i połóż go poza swoim zasięgiem.
Przed rozpoczęciem testu, Egzaminator poprosi Cię o obrót o 360 stopni kamery i pokazanie pomieszczenia w którym przebywasz.